Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásahy 2005

 Celkem jednotka v roce 2005 zasahovala u 36 událostí

 Naši zásahovou činnost v roce 2005 poznamenaly hlavně povodně v březnu, kdy jsme během 4 dnů zaznamenali 22 zásahů ve Vrahovicích, Držovicích a Čechovicích.

Náročný víkend pro nás začal ve čtvrtek 17. března čerpáním vody po tání sněhu v Čechovicích. Přes noc na horách začal rychle tát sníh a tak v pátek ráno byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity na Romži a později i na Hloučele. Od pátečního dopoledne jsme zasahovali souběžně 2 družstva. Prováděli jsme pytlování pytlů s pískem, čerpání vody ze sklepů a uvolňování naplavenin z pilířů mostů. V noci na sobotu, kdy se zdálo, že se situace uklidnila, jsme zasahovali při čerpání vody v Držovicích a při budování ochrany ve Vrahovicích.

Dále jsme v roce 2005 zasahovali u 5 požárů – hostince v Olšanech

                                                                       Obrazek

, slámy na poli v ulici Za Kosteleckou, přístavků v ulici Svatopluka Čecha, předvánočním na pile v Olšanech a při velkém požáru rodinného domu v Kralicích na Hané, kde zásah trval 8 hodin. Z ostatních zásahů jsme prováděli 5x technickou pomoc. Jednotka byla povolána také ke 2 taktickým cvičením (simulovaná DN na vlakovém nádraží v Prostějově a nácviku dálkové dopravy vody ve Vrahovicích).

Jednou byla naše připravenost prověřena na cvičný požár kolny v Žešově